İftar Davetimize 500 Acente arkadaşımız katıldı…

Profesyonel Sigorta Acenteleri Derneği, 07 Haziran 2018 de Sheraton Ataköy Hotel de, üyeleri ile birlikte 500 e yakın acentenin katılımı ile iftar programı düzenledi. İftar programına İTO meslek komite üyeleri ve önde gelen derneklerin başkanları katıldı.

İstanbul’un tüm ilçelerinden geniş katılımın sağlandığı iftar programında, acenteler tanışma ve kaynaşma imkânı da buldu.

Son 5 yılda acentelerin durumunu özetleyen “SAYILARLA ACENTELER” isimli video gösteriminden sonra, PASAD Kurucu Başkanı ve İTO Sigortacılık meslek komite üyesi Sayın Hasan Necmi Üze bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada görevi süresince hiçbir ayrım yapmadan tüm acentelerin haklarını korumak ve sorunlarını çözmek için çalıştığını belirtti. Meslek komitesi üyesi seçilmesiyle birlikte görevi Mustafa Dikgitmez’e devrettiğini söyledi.

Son olarak konuşma yapan PASAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Dikgitmez ise, acentelerin dağıtım kanalları içerisinde negatif ayrımcılığa uğradığını söyledi. Acentelerin sektörün en dinamik, en tecrübeli, en zor şartlar altında çalışan ve vazgeçilmez tek unsuru olduğunu belirtti. Mustafa Dikgitmez, yaklaşan SAİK seçimlerinde acentelerin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğinin zorunlu hale geldiğinin altını çizdi. İstanbul acentelerinin SAİK içerisinde mutlaka temsil edilmesi gerektiğini, bunun için tüm acentelerin seçimlerde birlik ve beraberlik adına oy kullanmalarını, kendi haklarını savunacak temsilcilerin seçilmelerine destek olmaları gerektiğini ifade etti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir