PASAD Temmuz 2022 Yönetim Kurulu Toplantısı…

Profesyonel Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Üyelerimiz Temmuz 2022 toplantısını 30.07.2022 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanımız M. Okan ÖZER Başkanlığında ve yönetim Kurulu üyelerimizin katılımı ile Zoom üzerinden gerçekleştirdi. 14:00 te başlayan toplantı 16:00 ya kadar devam etti. Gündemdeki konu başlıkları;

Son Dönemde yaşanan Zorunlu Trafik poliçelerindeki Sigorta Şirketlerinin poliçe düzenlememe yolundaki gelişmeler, SEDDK nın Şirket Genel Müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantı ve sonrasındaki gidişat üzerine istişarelerde bulunuldu,

SEDDK yetkilileri ve Şirket Genel Müdürlerinden alınan bilgiye göre piyasa 01 Ağustos itibari ile normale dönüş sürecine girecek ve en yakın süre içerisinde Zorunlu poliçelerdeki prim/teminat dengesinin maksimum düzeyde sağlanması gerçekleştirilecek ve sigorta şirketlerin poliçe düzenlemesi sağlanmış olacak.

Kasko poliçelerindeki Asist hizmetlerdeki aksaklıklar, son dönemde artan Asist hizmetlerdeki Rent a car, çekici hizmetlerindeki aksamalar meslektaşlarımızı ve sigortalılarınızı oldukça mağdur etmiştir. Bu konu üzerine gerekli kurumlar ile yazışmalar yapılmasına ve çözüm önerilerimizin iletilmesine karar verilmiştir.

Son dönemlerdeki hasar Dosya maliyetlerinin artmasının arkasındaki nedenleri Döviz Kurlarındaki yüksek dalgalanma ve işçilik ücretlerine gelen fahiş fiyat artışları olduğu, bununda fiyatlar üzerinde kaçınılmaz artışa sebebiyet verdiği istişare edilmiştir.

Zorunlu poliçelerde 3D sisteminin ne kadar elzem olduğunun, tüm şirketlerin istisnasız ve şartsız zorunlu poliçelerde 3D sistemine geçiş yapması gerektiği her toplantıda olduğu gibi bu toplantıda da istişare konularımız arasında idi.

Son dönemlerde artan maliyetlerin sigorta acentelerinin giderlerini daha dayanılmaz hale getirdiği, ve meslektaşlarımızın komisyon gelirlerinin yükseltilmesinin elzem olduğunu azda olsa komisyon oranlarında kıpırdama yapılmasının gerektiği bununla ilgili gerekli kurumlara görüş bildirilmesine karar verilerek yönetim Kurulu toplantımız sonlandırılmıştır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir